ENGLISH DEUTSCH
Ma 2026. január 8. csütörtök, Gyöngyvér napja van. - Holnap Marcell napja lesz.

ESEMÉNYNAPTÁR

Ke Sz Cs Sz Va
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Mai mozi műsor

Ma már nincsenek előadások...
További előadások »

www.cegledkartya.hu

www.cegledkartya.hu

www.cegledfurdo.hu

www.cegleditermal.hu

www.varvag.hu

www.varvag.hu

www.cvf.hu

www.cvf.hu

www.ctv.hu

www.ctv.hu

cegledisportcentrum.hu

www.cegledisportcentrum.hu

www.okoviz.hu

www.okoviz.hu

www.cegledikultura.hu

cegledikultura.hu

Szennyvízszállítás

www.comboscsatornatisztitas.hu

2700 Cegléd, Ölyv u. 4.

Tel: 06 53/707-050

Mobil: 06 30/6353-018

Email:

combos@t-online.hu

combosbt01@flah-net.hu

Web:

comboscsatornatisztitas.hu

Közösségi Sportváros Vagyunk

Hír, program, komment

Terrorizálta társait a fiatalkorú

2026.01.06. 10:31 Rovat: Kékfény
Terrorizálta társait a fiatalkorú

A Budakörnyéki Járási Ügyészség vádat emelt azzal a fiatalkorú fiúval szemben, aki a gyermekotthonban terrorizálta társait. A vádirat szerint a fiatalkorú fiú egy Pest vármegyei gyermekotthon lakója volt két ízben. A fiú rendszeresen agresszívan lépett fel a társaival szemben, őket többször bántalmazta.

 

(Fotó: Szokolai Attila/A kép illusztráció)

A vádlott 2024 szeptemberében elvette és megette a kiskorú társa ebédjét, majd látta, hogy ez egyik fiút meglátogatta az édesanyja. A vádlott a sértettet azzal fenyegette meg, hogy ha nem kér az anyjától pénzt, akkor meg fogja verni. A fiú félve attól, hogy ellenkezése esetén a vádlott megveri, édesanyjától 3.000 forintot kért, amelyet átadott a vádlottnak.

 

A fiatalkorú előzetes szóváltás nélkül ütlegelni kezdett a hálóteremben egy fiút, majd meg akarta ütni az ott tartózkodó másik gyereket is. Ebben a gyermekvédelmi asszisztens akadályozta meg, aki a két fiúval az öltözőbe menekült. A vádlott követte őket és azzal fenyegetőzött, hogy mindenkit agyon fog ütni. Ekkor az asszisztens a tanulószobába sietett a két gyerekkel, azonban a vádlott ide is utánuk ment. A fiút a kiskorúak további bántalmazásában a helyiségbe érkező gyermekfelügyelő akadályozta meg.

 

A vádlott 2024 októberében kölcsönkérte egyik társa több mint 50.000 forint értékű mobiltelefonját, amelyet nem adott vissza, hanem ismeretlen személynek eladta Nagykőrösön.

 

2025 áprilisában az elkövető társával a hálókörletben alvó fiúhoz ment, és ütni kezdték. A vádlott a segítségért kiabáló sértettet a földre rántotta és többször ököllel fejen ütötte és megrúgta. A bántalmazásnak a gyermekotthon felügyelője vetett véget, aki értesítette a rendőrséget. A bántalmazott fiúnál fennállt a súlyosabb sérülés kialakulásának veszélye.

 

Korábban olyan is előfordult, hogy a fiatalkorú vádlott az utcán sétált, amikor is az egyik ingatlan videós kaputelefonját letépte, majd azt az ingatlan területére bedobta. Ezzel a vádlott közel 100.000 forint kárt okozott.

 

A Budakörnyéki Járási Ügyészség a letartóztatásban lévő fiút két rendbeli garázdaság, rongálás és sikkasztás vétsége, valamint minősített súlyos testi sértés bűntettének kísérlete mellett súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádolja.

 

A fiatalkorú vádlottak bűnösségéről a Nagykőrösi Járásbíróság fog dönteni.

 

(Pest Vármegyei Főügyészség)

Értékelés: 1/1
Még nincsenek hozzászólások




Új hozzászólás:

Kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!
KÖZÉRDEKŰ ADATOK E-Ügyintézés

Képtárak

Képtárak
CEGLÉD TELEPÜLÉSKÉPI ARCULATI KÉZIKÖNYV 2017 CEGLÉD MEGÚJUL

Házhoz menő szelektív
HULLADÉKGYŰJTÉS
SZÁLLÍTÁSI NAPTÁR

SZÁLLÍTÁSI NAPTÁR

KÖRNYEZETSZÉPÍTÉS

CEGLÉD VÁROS
2021. ÉVI
KÖRNYEZETSZÉPÍTÉSI
ÉS
KÖRNYEZETVÉDELMI
PROGRAMJA

Panoráma képek

  • PANORÁMAKÉPEK

Turistatérkép

Túristatérkép

Térségi Adattár

www.kossuthtoborzo.hu

www.kossuthtoborzo.hu

www.laskafesztival.hu

www.laskafesztival.hu

Pest Megyei Békéltető testület

Pest Megyei Békéltető testület

Projektek

www.cegledkozvilagitas.hu
Bölcsőde bővítés 2014
www.varkonyikompetencia.cegled.hu
www.csatorna.cegled.hu