A pedagógusokat köszöntötték a Kossuth Művelődési Központ kamaratermében ma délután a Városi Pedagógusnapon. Ünnepi köszöntőt a város polgármestere, Dr. Csáky András mondott. Cegléd Város Pedagógiai Díjának átadása után a kitüntetések átadása következett. Az ünnepségen a Ceglédi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai működtek közre.
Füle Bernadett Borbála, a Ceglédi SzC Közgazdasági és Informatikai Technikum történelem-magyar szakos tanára kapta idén a Cegléd Város Pedagógiai Díjat, a ma délután tartott Városi Pedagógusnapi Ünnepségen a Kossuth Művelődési Központ kamaratermében.
Ma van a trianoni békediktátum aláírásának évfordulója, egyben a Nemzeti Összetartozás Napja. Trianon történelmi seb, amelyet nem felejthetünk. A magyar nemzet erejét mindig az adta, hogy a megpróbáltatások idején is képes volt talpra állni, megújulni és új jövőt építeni - így fogalmazott a ma délelőtti megemlékezésen Dr. Csáky András polgármester. Történelmi visszatekintést pedig Professzor Dr. Szakály Sándortól, a Veritas Történetkutató Intézet és Levéltár főigazgatójától hallhattak idén a megemlékezők.
585 gyermek jogosult idén az ingyenes szünidei étkezésre, ám még csak 80 szülő nyújtotta be erre kérelmét. Van még idő, bármikor be lehet adni azt a kérelmet a szociális csoporthoz, amelyet a jogosultaknak postán már korábban meg is kaptak. Az ingyenes étkezés igénybevételéhez tehát csak ezt a papírt kell kitölteni, eljuttatni a szociális csoporthoz és ha valóban jogosult a gyermek, hamarosan a kártyát is megkapja, amivel az előre becsomagolt meleg ételt majd átveheti a megjelölt helyszínen.
Cegléd Város Önkormányzata tisztelettel meghívja Önt a 2026. június 5-én (péntek) 16 órakor tartandó Pedagógusnapi Ünnepségre a Kossuth Művelődési Központ Kamaratermébe.
Éjszakai, zajjal járó munkavégzés júniusban a Budapest-Cegléd-Debrecen fővonalon - A Budapest-Cegléd-Debrecen fővonalon több helyen előre tervezett éjszakai, zajjal járó karbantartást végeznek a vasúti pályán.
Szabó Evelin nyerte a Kossuth Művelődési Központ gyermeknapi fotóversenyét és az ezzel járó "Pöttyország uralkodója" elismerő címet. A koronázási ceremóniát a Gyermeknap zárásaként tartották. Evelin Bing nevű nyuszijával nevezett és mintegy 1500 kedveléssel nyerte el a rangos elismerést. Az uralkodást jelképező koronát az előző évi győztes, De la Casse Lujza adta át.