Közösségi Sportváros Vagyunk

Hír, program, komment

Birkózó eredmények

2022.09.27. 16:54 Rovat: Sport

A ceglédi birkózók a hétvégén több helyszínen is szőnyegre léptek. Szombaton az U23-as korosztály a pesterzsébeti Kruj Iván sportcsarnokban küzdöttek a bajnoki érmekért. Az ESMTK rendezésében lebonyolított országos bajnokságon négy ceglédi indult, két fő kötöttfogásban és két fő szabadfogásban. A ceglédiek kötöttfogásban szerepeltek jobban. A 63 kg-ban induló Tóth Levente révén egy bajnoki cím is Ceglédre került. Levente három technikai tus és egy pontozásos győzelmet követően állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Ceglédiek közül még Kecskeméti Dávid állhatott fel a dobogóra, aki végül bronzérmes lett. Szabadfogásban a CVSE versenyzői egy 4. és egy 5. helyezést szereztek.

125kg 4.  Brunner Balázs

A serdülő korosztály ezen a napon Hajdúszoboszlón az országos kötöttfogású diákolimpia döntőjén vettek részt 8 fővel. A Ceglédi VSE versenyzői végül három ezüstérmet és két ötödik helyezést szereztek. A 38 kg-ban Zatkó Gergő, 41 kg-ban Kiss Rómeó és a 68 kg-ban Budai Ferenc is a súlykategóriája döntőjébe jutott, de ezúttal mind a hárman alul maradtak ellenfelükkel szemben és a 2. helyen végeztek.

Eredmények:

38 kg  2.  Zatkó Gergő

41 kg  2.  Kiss Rómeó

44 kg  5.  Kovács Gergely

48 kg  5.  Zatkó Marcell

68 kg  2.  Budai Ferenc

Ugyancsak ezen a napon a ceglédi fiatalok a vajdasági Zentán is szőnyegre léptek a meghívásos 32. Vukov Nikola nemzetközi versenyen. A ceglédiek 5 fővel képviseltették magukat és szép eredményeket értek el. Mindannyian dobogóra állhattak a verseny végén. A két arany mellett egy ezüs és két bronzérmet szereztek. Az U11 korosztály 42 kg-ban versenyző Ungvári Zalán és az U13 korosztály 34 kg-ban Csontos Pál is minden ellenfelét legyőzve, megérdemelve nyerte meg a súlykategóriája küzdelmeit. Egy külön díj is Ceglédre került. Ungvári Zalán a legjobb külföldi versenyzőnek járó díjat vehette át az aznapi teljesítménye alapján.